Приведен криминалец од радовишко, осуден на казна затвор од осум години и два месеци

Во 06.00 во село Дамјан, радовишко, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода А.П.(37) од село Дамјан.

Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Казнено – поправната установа Затвор Куманово поради бегство од установата. А.П. бил осуден на казна затвор од осум години и два месеци за сторени кривични дела по член 236 и член 215 од Кривичниот законик, а имал за доиздржување 10 месеци од казната.

Лицето ќе биде спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Куманово за доиздржување на казната.

Претходна вестХансен и Алборг за крај на приказната на Еурофарм Пелистер во ЛШ
Следна вестЗагрижувачко: Украдени плановите за обезбедување на Олимписките игри во Париз