22-годишен работник од Скопје загина во кумановска фабрика

Момче на 22-годишна возраст загина вчера при работа во еден производствен погон во Куманово, соопшти полицијата.

-На 16.09.2020 во 14.30 часот било пријавено дека во производствен погон во фабрика во Куманово, А.Д.(22) од Скопје, додека извршувал работни задачи, паднал и од здобиените повреди починал на местото. Од страна на лекар била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово, соопштија од МВР.

Претходна вестТодор Чепреганов: Наши политички елити помагаат на Бугарите да го остварат она што не успеале 150 години
Следна вестВо регионот тече школската година, во Македонија течат обуките на наставниците за платформата за онлајн настава