Без струја корисници од село Долно Лисиче

Без струја од 08:30 до 15 часот ќе бидат корисници од село Долно Лисиче (објекти на патот кон Драчево и ул.„10“), најави Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) Скопје.

Прекинот е поради планирани технички интервенции во електродистрибутивната мрежа.

Претходна вестДве лица се повредени откако со квадрицикл излетале од патот Попова Шапка – Лешница
Следна вестПутин го смени долгогодишниот министер за обрана Сергеј Шојгу