Бојмацалиев: Лекарот Ацо Трповски бил убиен на друго место а не во неговиот автомобил

Матичниот лекар Ацо Трповски не бил убиен во неговиот автомобил туку на друго место коешто треба допрва да го утврдиме, изјави дополнителниот заменик министер на МВР – Митко Бојмацалиев за „Слободен печат“.

-Во месец дена на територија на СВР Скопје има два немили настани, убиството на лекарот Ацо Трповски и пукањето во Арачиново. Имавме приведено три лица, но лицата се пуштени на слобода поради недоволни докази. Според наши сознанија лицето не е убиено во автомобилот туку е донесено телото и оставено во автомобилот. Не се откриени мотивите за убиството, вели Бојмацалиев.

Претходна вестНова Алтернатива на Арсовска поднесе листи за пратеници
Следна вестПартиите да прикочат, валканата кампања да излезе од автобусот