Малолетник од Скопје се обидел да убие друг малолетник на паркинг во Чаир

Малолетник од Скопје кривично ќе се гони за „убиство во обид“.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 27.12.2023 на паркинг простор на подрачје на Чаир, пријавениот со остар предмет нанел тешка телесна повреда на друг малолетник.

Претходна вестКомисијата за заразни болести ќе даде препорака до ДСЗИ да не се примаат невакцинирани или делумно вакцинирани деца
Следна вестМПЦ-ОА ќе го проучува проблемот кој го имаат елинофонските цркви со името на македонската црква