Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, без струја во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе останат корисниците на дел од село Долно Лисиче, реонот околу чаталот, ул.10 во општина Аеродром, од 10:30 до 14:30 часот дел од улица 16, на патот кон Визбеговово општина Карпош, а од 13:00 до 14:30 часот објектите на градинката Росица, на ул.„Мечкин Камен“, бр.45А. во општина Ѓорче Петров.

Претходна вестСо дронови се бара хеликоптерот на иранскиот претседател Раиси
Следна вестВремето денеска променливо облачно со врнежи од дожд