Димитриевски: ЗНАМ е опција која ќе ја придвижи Македонија напред

Претседателот на ЗНАМ, Максим Димитриевски очекува голема поддршка од народот на 8 мај.

Тој смета дека неговата партија и кандидатите за пратеници, можат да понудат нешто ново на политичката сцена и да ја придвижат Македонија напред.

-Македонија има историска шанса да формира нова политичка сила и реална трета опција која излегува од граѓаните, ќе работи заедно со граѓаните и во интерес на граѓаните, а не на политичките субјекти, кои веќе три децении се менуваат во континуитет. Затоа ги повикувам на 8. мај да излезат масовно на избори и да заокружат за бројот седум, порача Димитриевски.

Претходна вестПет лица загинаа, 33 се повредени, 140 фабрички погони се оштетени – торнадо во Кина
Следна вестДимитријевиќ со „метла“ до полуфиналето во ВТБ