Доаѓа постудено време, но само до викенд

Од денеска доцна попладне до четврток подрачјето на земјава ќе биде под влијание на влажна воздушна маса, што ќе донесе променливо облачно и значително посвежо време. Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени, соопшти УХМР.

На места ќе биде нестабилно со поројни и пообилни врнежи (над 20 л/м2).

Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Во деновите од викендот ќе има стабилизирање на времето и пораст на дневните температури.

Претходна вестУапсени двајца 70- годишни мажи, измамниците избегнувале да одат во затвор
Следна вестТребаше да поминат три децении: Поранешните воени станови ќе можат да се откупат