Двајца велосипедисти тешко повредени по судир на кеј на Вардар

Синоќа на велосипедската патека на кејот на реката Вардар во Скопје се случила незгода помеѓу два велосипеда, едниот управуван С.А.Д.(52), а другиот од Н.К.(35), и двајцата од Скопје.

По незгодата, велосипедистите биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде на С.А.Д. ѝ биле констатирани тешки телесни, а на Н.К. телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа на СВР Скопје.

Претходна вестСанкционирани 537 лица за неносење заштитни маски
Следна вестПо судир на две возила, прегазен пешак и удрено паркирано возило