ЕХФ ги избра петте најубави голови на Македонија

Македонската ракометна репрезентација го заврши настапот на ЕП во Германија со една победа во силната група „А“. Сега следува период на анализи, а дотогаш, вреди да се потсетуваме на некои од најубавите моменти на трите пресметки со Франција, Германија и Швајцарија. ЕХФ веќе подготви видео со изборот на петте најубави голови кои ги постигнаа нашите ракометиари на средбите во групната фаза.
Изборот на следниот линк

Претходна вестПоштар со години не доставувал пошта, дома му нашле триесет илјади пратки
Следна вестОсмани: Наместо да даваме лажна надеж дека ќе го смениме Преспанскиот договор треба да го забрзаме издавањето на пасоши