Експлозивна направа фрлена во двор од куќа во Чаир

Скопјанец пријавил во полиција дека доцна синоќа во неговиот двор во Чаир, непознато лице фрлило експлозивна направа, која предизвикала оштетување на оградата, вратата, прозорците и фасадата на куќата.

Во инцидентот нема повредени.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестСкопјанец паднал од кров на куќа и починал на лице место
Следна вест3 дена извештајот за пожарот во Тетово стои во ОЈО, ќе се соопшти ли виновникот пред изборите?