Гори кровна конструкција на куќа во близина на Ист Гејт Мол

Пожар утрово избувна во куќата на паркингот спроти трговскиот центар Ист Гејт Мол и Македонската телевизија, односно веднаш до хотелот ВИП.

Според она што можеше да се забележи, гори кровна конструкција, а пожарникарите интервенираа со две возила за да го изгаснат пожарот.

Повеќе детали околу пожарот се очекуваат во текот на денот.

Претходна вестКазнети 155 возачи во Скопје
Следна вестГраѓаните ќе бидат информирани кога ќе можат да си ги подигнат изготвените патни исправи