Исчезна 35-годишен скопјанец

Вчера во 21 часот во полициска станица било пријавено исчезнување на 35-годишниот С.С. Тој имал здравствени проблеми

– На 12.03.2023 во 21.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, Х.С.(57) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син С.С.(35) кој имал здравствени проблеми, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестМинималната плата стаса до 20.175 денари, Синдикатите бараат зголемување и на другите плати
Следна вестСребро и бронза освоија македонски математичари на 17. Математичка олимпијада за студенти