Избоден малолетник во Куманово, пренесен е болница

Малолетно момче било избодено синоќа во Куманово.

Од МВР велат дека момчето се здобило со повреди и било пренесено во Ургентниот центар.

Засега е познато дека зад нападот стои едно лице, но од МВР без детали што претходело и дали двајцата се познавале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

Претходна вестТешко повреден велосипедист во сообраќајка во Охрид
Следна вестЗатвореник избегал од затворот во Куманово, но…