Изречени 167 казни за возачи во Скопје

На територија на град Скопје изречени се вкупно 167 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 16 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 14 санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, девет мерки за користење на мобилен телефон при возење…

МВР со апел до граѓаните да се почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Претходна вестКазнети 167 возачи во Скопје, 14 поминале на црвено, 10 возеле без дозвола…
Следна вестПутин: Го плашат населението на Европа дека ќе ги нападнеме, тоа е целосна глупост