Кај кумановец пронајден хероин

Кај 48-годишен кумановец бил пронајден хероин. Против него била поднесена кривична пријава.

– Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Сектор за криминалистички истраги – Единица за недозволена трговија со дрога, до Основно јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против И.М.(48) од Куманово поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”.

По преземени мерки и активности, на 22.01.2024 во Куманово бил извршен преглед во возило во кое се наоѓал И.М., при што кај него бил пронајден и одземен хероин, информираат од МВР.

Лицето било лишено од слобода и по извршено вештачење против него е поднесена пријавата.

Претходна вестСДСМ во 2016 не гласаше за техничката влада, а сега прашуваат дали има таков пример, велат од ВМРО-ДПМНЕ
Следна вестЦеловечерен концерт на Дуке Бојаџиев, Крсте Роџевски и Исмаил Лумановски во Филхармонија