Капитенот Ристовски ја напушта репрезентацијата: Мојот однос со селекторот не е најдобар

Изненадувачка вест од фудбалскиот репрезентативен тим на Македонија. Имено,  капитенот на репрезентација Стефан Ристовски ја извести јавноста дека се повлекува од репрезентација поради несогласувања со Благоја Милевски кој е селектор.

Одличниот фудбалер одлуката ја објави на социјалните мрежи во која прецизира дека со селекторот разговарал за работите кои не му се допаѓаат во и околу репрезентацијата.

-За доброто на репрезентацијата во наредниот период сакам да се повлечам од тимот, напишал Ристовски.

Тој посочува дека гледа поти во репрезентацијата работите одат во погрешна насока што го покажувале и резултатите.

Инаку, капитенската лента Ристовски ја наследи по пензионирањето на Горан Пандев кој исто така во последно време има многу забелешки за работата со репрезентацијата.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и СДС директно допринеле за смена на името на улицата „Втора македонска ударна бригада“ во Чаир
Следна вестЗошто, зошто, зошто: Пречесто има трагични сообраќајки во Македонија