Казнети 297 лица, не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.08.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 297 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување на Ковид -19.

Претходна вест„Макфест“ за прв пат на отворено, на плоштадот „Слобода“ кон крајот на септември
Следна вестФилипче: Се подготвуваат 16 мини инфективни одделенија