Казнети 439 лица за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие во Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 439 прекршоци, соопшти денеска МВР.

Санкција за овој вид прекршок изнесува 20 евра во денарска противвредност.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестШто бидна со аманетот на Заев и Николовски за откажување на пратениците од патните трошоци?
Следна вестЗаев: Учебна година ќе почне од 1 октомври