Казнети 537 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци, соопшти МВР. Министерството за внатрешни работи апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Коронавирусот

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Додека Заев се вози со мотори од 30 илјади евра, тутунарите најавуваат протести
Следна вестМВР: 199 санкционирани возачи во Скопје