Казнети 557 лица, не носеле заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие во Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 557 прекршоци. Ова го соопшти МВР.

Полицијата апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

Претходна вестЗошто младите ни се се поагресивни?
Следна вестТешко повреден моторциклист во судир со автомобил во Скопје