Кичевец загина откако со „Туран“ излетал од патот Кичево-Стража

Едно лице загина во сообраќајна незгода што се случила на патоте Кичево – Стража, информира полицијата.

МВР соопшти дека на 20.05.2024 во 13.00 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат А2, кај с.Трапчин Дол, кичевско, патничко возило „Фолксваген туран“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(32) од с.Колибари, кичевско, излетало од коловозот.

-Од здобиените повреди на местото на несреќата починал возачот А.Б., а сопатникот Л.Џ. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Кичево, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Кичево и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

Претходна вестТри лица искасани од кучиња во Аеродром
Следна вестШпански медиуми тврдат: Столе Димитриевски потпишал четиригодишен договор со Валенсија