Kласен раководител делел свидетелства наместо да седи во задолжителна самоизолација

Против 46-годишен наставник во Кичево поднесена е кривична пријава поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Од МВР информираат дека тој, во својство на професор и класен раководител во основно училиште во Кичево, на учениците од класот, им доделил свидетелства иако знаел дека потпишал изјава за задолжителна самоизолација.

Претходна вестПрегазен пешак во Скопје
Следна вестПатнички воз излетал од шините во Скопје