Патнички воз излетал од шините во Скопје

Патнички воз излетал од шините во Скопје. Во инцидентот нема повредени.

Според информаците на МВР, вчера околу 08.25 часот било пријавено дека на влез на Железничка станица „Јане Сандански“ во Скопје, патнички воз, кој сообраќал на релација Кочани-Скопје, со предните тркала од локомотивата излегол од шините, по што удрил во метален столб.

Во незгодата нема повредени лица, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје

Претходна вестKласен раководител делел свидетелства наместо да седи во задолжителна самоизолација
Следна вестДве неексплодирани гранати пронајдени во двор на куќа во Кичевско