Прегазен пешак во Скопје

Седумдесет и двегодишен пешак загинал откако во него удрил автомобил во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера околу 08.45 часот на крстосница од ул.„Пушкинова“ со ул.„Народни херои“ во Скопје, автомобил „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(70) од Скопје, удрило во пешакот Д.К.(72) од Скопје, кој починал на местото на незгодата.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција

Претходна вестШестгодишно дете паднало од трактор и починало
Следна вестKласен раководител делел свидетелства наместо да седи во задолжителна самоизолација