Шестгодишно дете паднало од трактор и починало

Шестгодишно дете паднало од трактор и починало.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера вечерта во село Дебреште, прилепско.

Додека А.А.(27) управувал трактор „имт-539“, без регистарски таблици, од тракторот паднало шестгодишно дете, кое се превезувало со него, и се здобило со повреди, по што било пренесено во Градска болница Прилеп каде што лекар констатирал смрт.

Увид извршила полициска во присуство на јавен обвинител

Претходна вестЗа неносење маски регистрирани 517 прекршоци во изминатото деноноќие
Следна вестПрегазен пешак во Скопје