За неносење маски регистрирани 517 прекршоци во изминатото деноноќие

На територијата на Република Македонија во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци.

И денеска од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестКривична пријава и суспензија за советникот на Чулев кој нападна началник
Следна вестШестгодишно дете паднало од трактор и починало