Кривична пријава и суспензија за советникот на Чулев кој нападна началник

Зоран Ѓорѓиевски, советник на Кабинетот на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев е суспендиран и против него е поднесена кривична пријава за насилство поради нападот на началникот на Единицицата за безбедност во сообраќајот во СВР Тетово, Зоран Талев на денот на изборите.

Дополнителната заменик-министерка, Славјанка Петровска наведе дека против државниот советник поведена е постапка за утврдување на дисциплинска одговорност и истиот ќе биде суспендиран од работното место до завршување на дисциплинската постапка во МВР

Претходна вестМинистерството за здравство се пофали со реновираната Клиника за нефрологија
Следна вестЗа неносење маски регистрирани 517 прекршоци во изминатото деноноќие