Кристијан Николов потпиша за турски Капакли

Кристијан Николов во наредниот период ќе го носи дресот на турскиот Капакли. Тоа е тим од втората по ранг кошаркарска лига во Турција.

Македонскиот репрезентативец, досега во својата кариера настапуваше за повеќе клубови во Турција, и тоа Галатасарај, Истанбул, Трабзонспор, Петким Спор, Коњаспор… а во Македонија во минатото беше дел од Работнички и МЗТ Скопје.

Претходна вестПожар во пензионерски дом во Скопје
Следна вестМаричиќ: Иднината на Северна Македонија е во Европската Унија