Кривична пријава против 27-годишник, запалил возило на Шумската полиција

Пријава за лице кое потпалоло полициско возило во Охрид. Имено, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 27-годишниот С. Н. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа опасност, извести СВР Охрид.

-На 17.2.2024, на улицата Серафим Китаноски во Охрид, со запалива течност предизвикал пожар на паркирано патничко моторно возило ‘Дачија Дастер’, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Шумската полиција – Охрид, соопшти СВР Охрид

Претходна вестМалолетник тешко повреден во сообраќајка во Црниче
Следна вестДоста е – се преморија: Во четврток последна седница на овој парламентарен состав