Кривични пријави за тројца малолетници кои претепаа дете во трговски центар во Скопје

Тројца малолетници ќе се соочат со кривични пријави за насилство.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Скопје и еден малолетник од Тетово поради постоње основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Пријавените, на 11.02.2024 во трговски центар во Скопје, поради претходно недоразбирање, физички нападнале друг малолетник и му нанеле повреди, соопштија од МВР.

Претходна вестМОН: Вработените на УКИМ од месецов ќе имаат плата повисока за 22 отсто, зголемување ќе им се исплати и за јануари
Следна вестВевчанскиот карневал е прогласен за културно наследство од особено значење