Лазаров повика 21 играч за мечевите со Романија

Македонските ракометари на 15 и 16 март во градот Браила ќе одиграат два пријателски меча со селекцијата на Романија. Селекторот, Кире Лазаров вчера го објави списокот на репрезентативци.
Меѓу нив се тројца дебитанти: Николас Најденовски, голманот Иван Галевски и Валентин Карасманакис.
Собирот е закажан на 11.март, понеделник со почеток во 16.00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

Повикани ракометари:

Голмани
1. МАРТИН ТОМОВСКИ РК ВАРДАР 1961
2. МАРКО КИЗИЌ РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
3. ИВАН ГАЛЕВСКИ РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ

Леви крила
4. ПЕТАР АТАНАСИЈЕВИЌ РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
5. ЦВЕТАН КУЗМАНОСКИ РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

Десни крила
6. НЕНАД КОСТЕСКИ РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
7. НИКОЛА СТОИЛЕВСКИ ГРК ОХРИД

Десни бекови
8. ТОМИСЛАВ ЈАГУРИНОСКИ РК ВАРДАР 1961
9. МАРТИН СЕРАФИМОВ РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ

Средни бекови:
10. МАРКО МИТЕВ РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ
11. ИВАН ЏОНОВ РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ
12. ИГОР ЃОРГИЕВ РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ
13. НИКОЛАС НАЈДЕНОВСКИ LUGI HF (SWE)

Леви бекови
14. ФИЛИП ТАЛЕСКИ Sport Lisboa e Benfica (POR)
15. ФИЛИП КУЗМАНОВСКИ РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
16. ПАВЛЕ АТАНАСИЈЕВИЌ РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

Пивоти
17. ЖАРКО ПЕШЕВСКИ РК ЕУРОФАМ ПЕЛИСТЕР
18. МИЛАН ЛАЗАРЕВСКИ РК ВАРДАР 1961
19. МАРКО СТОЈКОВИЌ РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ
20. ВАЛЕНТИН КАРАСМАНАКИС РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ

Дефанзивец
21. ЕДВИН ОМЕРАГИЌ РК АЛКАЛОИД РАКОМЕТ.

Претходна вест„Мета“ ги реши техничките проблеми
Следна вестПочекајте, плоштадот зад ТЦ „Капитол“ во Аеродром „наскоро“ ќе се направи?