Магливо до пладне, потоа ќе има и сонце

Утринската густа магла во Скопје ќе трае до пладне. Магливото време и со ниска облачност од пладне ќе се намали и ќе има сончеви периоди. Максималната температура ќе достигне 13 степени.

Времето во останатиот дел од Македонија претпладне со умерена до значителна облачност, по котлините и особено во Поардарието магливо. Од пладневните часови облачноста ќе се намали, а маглата ќе ослабе.

На повисоките планински подрачја ќе биде претежно сончево преку целиот ден. Ќе дува слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19 степени.

 

Претходна вестДа не се заборава што Македонците направија во ноември
Следна вестЗнак на улица со дупки во Лисиче: да го гледаме знакот или да бегаме од дупките?