Македонија против Италија без Елмас и Костадинов

Фудбалската репрезентација на Македонија, на 24.март, против Италија ќе биде Елиф Елмас и Тихомир Костадинов.

ФИФА, не го прифати предлогот, да им бидат избришани парните каротни на фудбалерите, кој втората јавна опомена ја заработија во последното квалификациско коло.

Отстапка ФИФА направи само за фудбалерите кои полу-финалните баражи требаше да влезат со по ден жолт картон. За да можат да играат во евентуалните финалиња, ФИФА им ги избриша картоните.