Малку сонце, малку облаци, малку дожд…

Сончеви периоди претпладне, а во попладневниот период променливо облачно со услови за локален краткотраен дожд и умерен ветер, e прогноза на синоптичарите за денеска на скопското подрачје.

Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 21 степен

Утре и задутре се очекува постабилно време, но пак со појава на кратктотраен дожд. Во петок пак се очекува влажен бран ќе услови врнежи од дожд во поголем дел од државава. Ќе дува и умерен до засилен ветер претежно од јужен правец.

Претходна вестСтефанија Гаштарска е првата македонска балерина вработена во светски познатиот руски театар „Бољшој“
Следна вестШто ќе каже Катица Јанева во завршниот збор во случајот „Рекет“?