Малолетник и двајца мажи каснати од кучиња скитници

На 12.05.2024 во 17:15 часот во СВР Велес, М.П.(46) од Велес пријавила дека на улица „Никола Карев“ во Велес, нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 12.05.2024 во 11:50 часот во Полициското одделение Галате, Т.С.(75) од гостиварско Калиште пријавил дека во селото бил каснат од куче скитник.

На 12.05.2024 во 12:40 часот во Полициското одделение Галате, Ф.С.(47) од гостиварско Калиште пријавил дека во селото бил каснат од куче скитник.

Претходна вестВремето денес облачно и посвежо со повремен дожд
Следна вестПотсекретарката на Стејт департментот Елизабет М. Ален доаѓа во Македонија