Малолетник искасан од улично куче во Кисела Вода

Малолетник од Скопје вчеравечер бил каснат од улично куче. Случајот во полицијата го пријавила мајката.

– На 31.05.2024 во 21.00 часот во Полициската станица Кисела Вода П.Р.(48) од Скопје пријавила дека на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник, соопштија од полицијата.

Претходна вестУтре во Скопје посебен режим на сообраќај поради трката „Вози право, вози здраво“
Следна вестСончево и топло со мала до умерена облачност