Малолетник од Битола со автомобил се забил во дрво и паркирани возила

Малолетник утрово околу 4 часот со „фолксваген голф“ удрил во дрво и две паркирани возила „бмв“ и „форд“.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Битола“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Претходна вестТепачка во скопско, двајца малолетници се повредени со нож
Следна вестДвајца скопјани каснати од кучиња скитници