Малолетник тешко повреден откако тројца малолетници го фрлиле во височина

Со тешки телесни повреди се здобил малолетник во инцидентот што се случил во Тетово. МВР соопшти дека СВР Тетово поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

-На 01.04.2024 во основно училиште во Тетово, пријавените фрлиле во височина друг малолетник, кој при падот се здобил со тешки телесни повреди, се наведуав во соопштението.

Претходна вестЃорческа од понеделник ќе игра за пласман на Ролан Гарос
Следна вестВ сабота во Скопје ќе се прска против комарци