Маж почина сечејќи дрва во Струшко

Четириесет и деветгодишен жител на струшкото село Богојци почина откако се повредеил додека сечел дрва.

Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде што им подлегнал на повредите. Увид извршила екипа од Полициска станица Струга. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.