На социјална мрежа му се заканувал на полицаец, кривична пријава за маж од Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(51) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 09.02.2024 пријавениот на социјална мрежа му упатувал пораки со заканувачка содржина на полициски службеник.

Претходна вестПо случувањата на токсикологија, доктор Беќаровски најави заминување
Следна вестРК Вардар го претстави првото засилување за новата сезона