Нов земјотрес од над три степени во Црна Гора

Уште еден земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора.

Како што пренесува EMSC, земјотресот е регистриран во 12.48 часот по локално време на длабочина од девет километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 7 километри од Плужине.

Претходна вестМуцунски: Остро го осудувам вчерашниот инцидент, во спортот нема простор за насилство и агресија
Следна вестСилјановска ако стане претседател ќе ги помилува осудените за 27 април