Објавувал експлицитни видеа од екс сопругата, а при анализа се открило дека ја силувал!

Отсекот за компјутерски криминал и Отсекот за општ криминал при СВР Куманово поднесоа две кривични пријави против Л.А.(25) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“ и „полов напад и силување“.

Тој креирал профил на социјални мрежи под лажно име и објавувал експлицитни содржини од неговата поранешна сопруга.

При преземањето мерки и извршената анализа на случајот било откриено дека тој извршил и обљуба врз неговата поранешна сопруга, по што бил пронајден и лишен од слобода.

Претходна вестМакедонско еколошко друштво: И на Илинска Планина има балкански рис
Следна вестВремето денес сончево и многу топло со мала облачност