Ограбена аптека на „Партизанска“, крадецот ја нападнал фармацевтката

Синоќа е ограбена аптека на булеварот „Партизански одреди“.

Лицетот упаднало во аптеката, се заканувал и употребил сила кон фармацевтката која била на смена и потоа одзел пари од касата.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестШест починати и 130 нови заразени од 1.843 теста
Следна вестДали македонската влада нешто тајно договара со Бугарија? Какви документи Софија му дала на Скопје да потпише?