Ограбена спортска обложувалница во Скопје

Вчера околу 05.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека непознат сторител со употреба на сила влегол во спортска обложувалница на ул.„Ѓорги Поп Христов“и одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестИнспекторите ќе добијат поголеми овластувања за справување со прекршителите на ковид-протоколите
Следна вестПријава против 19-годишник од Скопје поради обид за убиство