„Паднаа“ Фејсбук, Инстаграм и ВатсАп – комуникацијата во светот во „мрак“

Некои од најпопуларните апликации за социјално вмрежување во светот – Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер „паднаа“ во цел свет.

Според веб-страницата Даун Детектор (DownDetector), проблемите започнале околу 16:44 часот по средно европско време и влијаат на потрошувачите ширум светот.

Мрежите се уште се недостапни и нема коментар од компаниите за  прекинот.

Претходна вест15 починати и 185 нови заразени од 1.876 теста – дали е ова стабилно?
Следна вестКако ќе се гласа на локалните: Нема продолжување на гласањето, а лицата во изолација ќе гласаат кога и затворениците