Паркирајќи се во дворот го прегазил сопственото двегодишно дете во Сарај

Татко прегазил двегодишно дете во скопски Сарај, при обид да го паркира „мерцедесот“ во дворот. Несреќата се случила доцна синоќа, а детето починало како резултат на тешки повреди.

Според МВР, постоел обид да се спаси детето, кое веднаш било пренесено во болница, но докторите констатирале смрт. Сега, телото на детето е дадено на обдукција, а Обвинителството ќе треба да одлучи дали ќе го гони родителот.

На местото на несреќата направено е извршен и увид од СВР Скопје.

Претходна вестОсум скопски општини со повеќе од 100 лица заразени од вирусот, најмногу во Чаир 421
Следна вестНикој не ги казни разбојниците па тие се „вежбаа“ на летниковец во Гази Баба