Полуматуранти славејќи запалиле училиште во Црна Гора

Полуматуранти од основното училиште во Долна Горица, Црна Гора, како што се наведува го запалиле училиштето за време на матурската прослава. На страницата на „Инстаграм“, „Подгорички времеплов“, е објавено видео од пожарот, каде што е наведено дека тој бил предизвикан од факел.

-Полуматурантите со факел го прославија крајот на школувањето, а потоа го запалија училиштето во Долна Горица, се наведува во објавата, пренесува Макфакс.

Поради употреба на пиротехнички средства, училиштето било опожарено, а учениците се евакуирани поради пожарот, пишуваат тамошните медиуми.

Претходна вест„Левица“: Нашите пратеници и во овој мандат нема да земат ниту денар за патни трошоци
Следна вестСоветници од советничката група на СДСМ од редовите на ЛДП и од ДС во Кисела Вода преминаа во ВМРО-ДПМНЕ