Послаб земјотрес регистриран во Македонија

Попладнево земјотрес е регистриран во Македонија со јачина од 1,80 степен според Рихтер. Епицентарот е во близина на Гевгелија, на длабочина од 10 километри.

Претходна вестМаж со бензин полеал вработен во станица за технички преглед и се обидел да го запали возилото
Следна вестХристијан Бузалковски испиша историја за македонскиот мотоспорт, освои бронзен медал на европскиот шампионат