Пожар во ,,Ист Гејт”: Вклучени алармите за тревога, наредена итна евакуација

Утрово се огласиле алармите за тревога во трговскиот центар Ист Гејт Мол, а причина за тоа бил Пожар кој утрово избувнал во трговскиот центар. Според неофицијални информации се запалила вентилација во еден од рестораните.

Наредена е евакуација на трговскиот центар. Купувачите и вработените во дуќаните во Молот забрзано го напуштале објектот, а присутни биле и неколку возила и десеттина припдници на противпожарната единица.

Претходна вест„Кастрирај го бившиот“, во САД Денот на вљубените се слави на неконвенционален начин
Следна вестСДСМ: Успех на нашите министри – бесплатна е замената на возачките и сообраќајните дозволи